Belka: Dla młodych najważniejsza jest stabilność gospodarki

Polska Agencja Prasowa SA
10-02-2005, 12:47

Dla młodego pokolenia najważniejsza rzecz to stabilność gospodarki i przyzwoita lub choć poprawiająca się sytuacja na rynku pracy - tak w czwartek mówił do studentów Uniwersytetu Szczecińskiego premier Marek Belka. Szef rządu składa wizytę w województwie zachodniopomorskim.

Dla młodego pokolenia najważniejsza rzecz to stabilność gospodarki i przyzwoita lub choć poprawiająca się sytuacja na rynku pracy - tak w czwartek mówił do studentów Uniwersytetu Szczecińskiego premier Marek Belka. Szef rządu składa wizytę w województwie zachodniopomorskim.

Podczas spotkania ze studentami Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego premier prognozował, że w ciągu najbliższych kilku lat bezrobocie w Polsce obniży się do około 10 proc. W odpowiedzi na pytania studentów, co rząd zamierza zrobić, by powstrzymać "exodus absolwentów wyższych uczelni za granicę", Belka podkreślił, że m.in. rząd chce wspierać te inwestycje zagraniczne, które nie tyle będą ściągać wielki kapitał do Polski, ale tworzyć nowe miejsca pracy.

Premier mówił młodym ludziom o założeniach Narodowego Planu Rozwoju.

"NPR nie określa jakie gałęzie gospodarki lub inwestycje mają być wspierane. To jest tzw. planowanie horyzontalne. Chcemy wspierać pewne typy działań i zachowań, na przykład działania innowacyjne" - powiedział. Dodał, iż nie wierzy, że Polsce grozi exodus absolwentów.

"Kto chciał, to już dawno wyjechał. Tak naprawdę, w konfrontacji z warunkami ekonomicznymi, ta różnica jest znacznie mniejsza niż nam się wydaje" - podkreślił Belka.

Szef rządu zapowiedział, że pod koniec maja Rada Ministrów ma przyjąć ostateczny kształt NPR. "To na razie wstępny plan, jest w nim miejsce na istotne modyfikacje" - dodał.

Założenia Narodowego Planu Rozwoju premier zaprezentuje jeszcze w czwartek, podczas prezentacji planu w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Belka: Dla młodych najważniejsza jest stabilność gospodarki