Belka: Jeszcze w tym roku system kontroli usług medycznych

opublikowano: 12-07-2004, 16:29

Premier Marek Belka liczy, że jeszcze w tym roku zostanie wprowadzony system kontroli usług medycznych. W czasie poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami w Łodzi zapowiedział, że kontrole zaczną się od sprawdzania systemu wydawania leków, bo to jest - jak ocenił - "bomba finansowa każdego systemu usług medycznych".

Belka chce też, aby zostały przyspieszone prace w sejmowej Komisji Zdrowia nad projektem ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i aby pod koniec lipca odbyło się jego drugie czytanie w Sejmie. "Celem rządu jest, aby ta ustawa weszła w życie jeszcze przed końcem września" - dodał premier.

Nawiązując do ubiegłotygodniowych nominacji Mieczysława Błaszczyka oraz Jacka Świątkiewicza na wiceministrów w resorcie zdrowia, Belka powiedział, że są to wybitni specjaliści, lekarze, którzy znają problemy służby zdrowia i jednocześnie mają duże doświadczenie w zarządzaniu. "Chciałem, aby ministerstwo zdrowia składało się z jednej strony z człowieka znającego się na finansach, z drugiej strony - z osób znających służbę zdrowia od podszewki. Teraz taki melanż został osiągnięty" - podkreślił.

Belka spotkał się w poniedziałek w Łodzi z dziennikarzami przy okazji uroczystości wręczenia dziewięciu firmom zezwoleń na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

jaw/ pz/ mw/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Belka: Jeszcze w tym roku system kontroli usług medycznych