Belka nie komentuje doniesień o ewentualnej dymisji Hausnera

Internet Securities
opublikowano: 08-03-2005, 13:16

Premier Marek Belka nie komentuje doniesień o ewentualnym odejściu wicepremiera ds. gospodarczych Jerzego Hausnera z rządu, powiedział Dariusz Jadowski, rzecznik prasowy rządu.

Premier Marek Belka nie komentuje doniesień o ewentualnym odejściu wicepremiera ds. gospodarczych Jerzego Hausnera z rządu, powiedział Dariusz Jadowski, rzecznik prasowy rządu.

- Premier Belka nie komentuje doniesień o ewentualnym odejściu [Hausnera – przyp. ISB] z rządu – powiedział Jadowski podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Wtorkowa „Trybuna” napisała, powołując się na nieoficjalne źródła, że Hausner ogłosi swoje odejście z rządu najprawdopodobniej podczas dzisiejszej konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów. Miał się odtąd poświęcić budowaniu wraz z Władysławem Frasyniukiem z Unii Wolności (UW) nowej Partii Demokratycznej (PD), do której zgłosił akces.

W poniedziałek w Brukseli Hausner powiedział – jak podał wtorkowy „Parkiet” – że nie składa formalnej dymisji, ponieważ nie chce stawiać premiera w trudnej sytuacji, ale zasygnalizował „oddanie się do jego dyspozycji”. Wcześniej Samoobrona złożyła do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla wicepremiera. qk/tom/bas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane