Belka: Ożywienie inwestycyjne kluczem do zmniejszenia bezrobocia

28-07-2004, 18:11

Kluczem do zwiększenia liczby miejsc pracy jest ożywienie inwestycyjne, a obecnie dostrzegalne jest większe zainteresowanie inwestorów zagranicznych polskim rynkiem - poinformował w środę premier Marek Belka po spotkaniu z przedstawicielami platformy programowej SLD Forum Rozwój Praca.

"Przygotowujemy w tej chwili pakiet rozwiązań tzw. proinwestycyjnych, polegających na nowelizacji ustaw, m.in. prawo budowlane i prawo o zagospodarowaniu przestrzennym kraju, co powinno przyczynić się do usunięcia barier w inwestowaniu i przynieść nowe miejsca pracy" - powiedział Belka dziennikarzom.

Według niego, zintensyfikowaniu działalności inwestycyjnej, poprawie klimatu gospodarczego w kraju oraz wzrostowi liczbie miejsc pracy i zatrudnienia służyć ma uchwalona przez Sejm ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.

Belka zwracał uwagę na znaczenie rozpoczynającego się programu modernizacyjnego, związanego z absorpcją funduszy strukturalnych i funduszy spójności.

„To będzie także wielki program robót publicznych, który powinien spowodować znaczący przyrost miejsc pracy w najbliższych miesiącach i najbliższych latach. Dobra koniunktura gospodarcza już zaczyna się przekładać na spadek bezrobocia" - powiedział premier.

Uczestnicy Forum Rozwój i Praca, to grono przedsiębiorców, działaczy samorządowych, gospodarczych i politycznych, parlamentarzystów oraz przedstawicieli różnych środowisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Belka: Ożywienie inwestycyjne kluczem do zmniejszenia bezrobocia