Belka: Szefowie państw lobbowali w sprawie kupna samolotów przez LOT

(Marek Druś)
opublikowano: 22-02-2005, 20:56

Premier Marek Belka ujawnił, że otrzymał listy wspierające oferty złożone przez Airbusa i Boeinga od prezydenta USA, prezydenta Francji, kanclerza Niemiec i premiera Wielkiej Brytanii. Zaznaczył, że decyzję o wyborze nowych samolotów podejmie LOT.

Premier Marek Belka ujawnił, że otrzymał listy wspierające oferty złożone przez Airbusa i Boeinga od prezydenta USA, prezydenta Francji, kanclerza Niemiec i premiera Wielkiej Brytanii. Zaznaczył, że decyzję o wyborze nowych samolotów podejmie LOT.

Belka powiedział podczas konferencji prasowej w Brukseli, że wierzy, iż wybór nowych samolotów zostanie dokonany wyłącznie w oparciu o kryteria jakości oferowanych maszyn i atrakcyjności finansowej ich zakupu. Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę iż jego dokonanie wywoła polityczne reperkusje, jednak – jak podkreślił - LOT nie może sobie w żadnym razie pozwolić na wybór oferty gorszej i droższej. 

LOT zapowiadał w ubiegłym roku, że chce kupić do pięciu nowych samolotów pasażerskich, które zastąpiłyby latające obecnie na trasach transatlantyckich Boeingi 767.

MD, yahoo.com 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane