Belvedere planuje wejście na GPW pod koniec roku

26-09-2007, 09:35

Pod koniec tego roku na warszawskiej giełdzie może pojawić się Belvedere, francuski producent alkoholi. To skutek m.in. udanej prywatnej oferty akcji, którą spółką przeprowadziła w lipcu.

W Polsce Belvedere jest właścicielem spółki Sobieski Sp. z o.o. W skład grupy kapitałowej na terenie Polski wchodzi czterech producentów wódek: Alco Pegro Sp. z o.o. w Kołaczkowie, Destylernia "Polmos" w Krakowie S.A., Destylarnia Sobieski S.A. w Starogardzie Gdańskim, Polmos w Łańcucie oraz jeden w Wilnie. Sobieski Sp. z o.o opiera działalność na produkcji, dystrybucji, marketingu oraz logistyce w sprzedaży wysokoprocentowych napojów alkoholowych, a także bułgarskich win.

Notowany na giełdzie paryskiej Belvedere poinformował o osiągnięciu w I półroczu zysku wysokości 3,3 mln EUR.  Rok wcześniej miał 3 mln EUR straty. Poprawa wyniku to skutek aż 45,9 proc. wzrostu sprzedaży i osiągnięcia przez grupę wysokich marż w segmencie alkoholi wysokoprocentowych, przede wszystkim we Francji i Polsce. Belvedere prognozuje EBITDA w całym roku wysokości ok. 65 mln EUR. Spółka zapowiada sprzedaż części aktywów, aby zrównać wielkość kapitału i zadłużenia.

MD, Thomson Financial

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Belvedere planuje wejście na GPW pod koniec roku