Belvedere w ogniu krytyki

WIS
opublikowano: 13-11-2009, 00:00

Choć francuski sąd

Choć francuski sąd

zatwierdził plan naprawczy

Belvedere, konflikt

z wierzycielami nie ustał.

Producent wódki Sobieski nie może zaznać spokoju. Choć Sąd Handlowy w Dijon zatwierdził we wtorek plan naprawczy Belvedere, to już w czwartek przypomnieli o sobie skonfliktowani z zarządem obligatariusze spółki (a konkretnie część posiadaczy obligacji o zmiennym oprocentowaniu — FRN). W przesłanym do mediów komunikacie komitet reprezentujący obligatariuszy twierdzi, że Grupa Belvedere nie rozwiązała problemu zadłużenia, które jest 33 razy większe niż jej EBITDA. Wyrażają też niepokój o losy jej spółki zależnej, którą polski sąd postawił w stan upadłości (chodzi o Domain Menada).

— Trudno odnieść się do tego oświadczenia, bo pełne jest nieścisłości i kłamstw. Sąd przyjął plan naprawczy Belvedere, który zawiera szczegółowy plan spłaty zadłużenia — mówi Maciej Meyer, rzecznik producenta alkoholi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu