Czytasz dzięki

Ben Bernanke tym razem nie pomógł

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

Po środowej głębokiej korekcie, inwestorzy i analitycy z niepokojem przygotowywali się do czwartkowych notowań na amerykańskich giełdach. Rosnąca przed sesją wycena kontraktów terminowych na indeksy tamtejszych parkietów dawała szansę na powstrzymanie spadkowej tendencji.

Nadzieje na udaną sesję szybko się jednak rozwiały. Ben Bernanke, szef Fed, przestrzegł przed spowolnieniem amerykańskiej gospodarki i wzrostem presji inflacyjnej. Dopiero na finiszu sesji na NYSE kontratak podjęli kupujący, co pozwoliło na zmniejszenie wcześniejszych strat.

W gronie notowanych spółek ciężki dzień przeżywali akcjonariusze Google, Amazon i Cisco Systems. Do najniższego poziomu od ponad roku spadły kwotowania AIG, największego na świecie ubezpieczyciela. Broker odnotował 27 proc. spadek kwartalnego zysku netto, za czym stoi załamanie na rynki kredytów hipotecznych o wysokim ryzyku. W przeciwnym kierunku podążały z kolei kwotowania walorów Ford Motor. Wicelider sektora motoryzacyjnego w USA poinformował o znaczącym spadku straty kwartalnej do 380 mln USD wobec ponad 5 mld rok wcześniej.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane