Czytasz dzięki

Benefit Systems liczy na przełom w Czechach

ISBNews
opublikowano: 02-12-2013, 10:00

Benefit Systems spodziewa się, że na przełomie roku jego biznes w Czechach osiągnie rentowność. Spółka rozważa wejście na kolejne rynki zagraniczne.

"U naszych południowych sąsiadów po trzech kwartałach tego roku mamy prawie 6,4 tys. aktywnych kart MultiSport, czyli jest ich trzykrotnie więcej niż rok temu. Oczekujemy, że w najbliższych latach ten rynek będzie się rozwijał bardzo dynamicznie" - powiedział prezes Tomasz Józefacki w rozmowie z "Parkietem".  Zaznaczył, że spółka z dużym zainteresowaniem przygląda się też innym krajom Europy Środkowo-Wschodniej.

Narastająco po trzech kwartałach 2013 r. Benefit Systems utrzymał 15-proc. rentowność swojego flagowego brandu. Oznacza to poprawę wyniku i 24-proc. wzrost zysku brutto osiągniętego przez główny produkt w stosunku do analogicznego okresu 2012 r. Równocześnie spółka dywersyfikuje ofertę i rozwija nowe produkty.

"Rozwój naszych produktów przebiega zgodnie z planem. Z reguły osiągają one rentowność po minimum dwóch latach od wdrożenia" - powiedział prezes.

Józefacki poinformował, że pomimo realizowanych inwestycji Benefit chce kontynuować dotychczasową politykę dywidendową i zgodnie z nią zarząd będzie rekomendować, aby co najmniej 50% zysku było przeznaczone na dywidendę.

Prezes powiedział, że na wynik spółki w całym roku może wpłynąć także rezerwa związana z kosztami programu motywacyjnego. Ponadto sezonowość związana z działalnością sprawia, że marża na sprzedaży w czwartym kwartale jest zwykle nieco niższa niż w trzecim, który zawsze jest dla spółki najlepszy .

Narastająco po trzech kwartałach 2013 r. Benefit miał 280 mln zł przychodów oraz 21,7 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Benefit Systems dostarcza rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji, kultury oraz specjalnych, szytych na miarę programów kafeteryjnych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W 2012 r. odnotowała 320 mln zł skonsolidowanych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane