Benefity to najczęściej szkolenia

DI, PAP
02-08-2012, 00:00

87 proc. firm daje pracownikom dodatkowe świadczenia. Jednak nie informują o ich wartości — wylicza Sedlak & Sedlak.

Najczęstsze świadczenia, które dają pracownikom pracodawcy, to szkolenia i opieka medyczna — wynika z raportu wydanego przez firmę doradztwa personalnego Sedlak & Sedlak. W raporcie „Polityka świadczeń dodatkowych w 2012 r.” wskazano, że aż 82 proc. przebadanych przedsiębiorstw proponuje zatrudnionym szkolenia i kursy zawodowe.

Wśród popularnych świadczeń znajdują się również: podstawowa opieka medyczna (74 proc.), udział w konferencjach branżowych (74 proc.) oraz zajęcia sportowe (66 proc.). Mniejszym powodzeniem cieszą się zapomogi w przypadkach losowych (oferuje je 54 proc. firm), również telefon służbowy do użytku prywatnego oraz finansowanie przez przedsiębiorstwo książek czy czasopism naukowych (55 proc.).

Mediana wartości pakietów świadczeń dodatkowych w badanych firmach w 2012 r. wynosi miesięcznie 200 zł na pracownika. W 10 proc. przedsiębiorstw wartość benefitów przekracza 500 zł na osobę. Najwyższe kwoty padają w dużych przedsiębiorstwach.

Ankieterzy pytali firmy biorące udział w badaniu, czy ich pracownicy są informowani o wartości pakietów świadczeń. Okazuje się, że tylko 26 proc. pracodawców przekazuje zatrudnionym tego typu informacje.

Z raportu wynika też, że zdecydowana większość przedsiębiorstw nie monitoruje programu świadczeń. Jedynie 34 proc. z nich kontroluje poziom zadowolenia pracowników z oferowanych im benefitów. W tegorocznej, pierwszej edycji badania przeprowadzonego na potrzeby raportu poświęconego polityce świadczeń dodatkowych, wzięło udział 144 przedsiębiorstw z całej Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Benefity to najczęściej szkolenia