Benzyna w górę, olej w dół

Urszula Cieślak, BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa
opublikowano: 04-02-2010, 08:41

Ostatnie dwa dni przyniosły wyraźną zmianę czynników wpływających na poziom cen paliw na rynku krajowym - mówi Urszula Cieślak z firmy BM Reflex i Wspólnicy Spółka Komandytowa.

Z jednej strony jest to wzrost cen ropy i paliw gotowych na rynku europejskim, z drugiej natomiast — umocnienie złotego wobec dolara amerykańskiego. W konsekwencji na rynku hurtowym notujemy pierwsze podwyżki. Nie ma na razie podstaw do oceny, że będzie to trwała tendencja. Istotne będą natomiast kolejne dane o zapasach ropy i o popycie.

Zmian cen nie odczuwają w ostatnich dniach tankujący LPG. Litr autogazu kosztuje średnio 2,18 zł, czyli tyle co w ubiegłym tygodniu. Nieznacznie mniej, o około 2-3 grosze, zapłacimy za litr oleju napędowego. Oznacza to, że średnia cena w tym tygodniu ukształtuje się na poziomie około 3,98 zl/l.

Dobrych wiadomości nie mamy dla tankujących benzynę bezołowiową Eurosuper 95. Na części stacji za jej litr trzeba zapłacić nawet o 8-10 groszy więcej niż przed tygodniem. A w następnych dniach podwyżki mogą objąć kolejne stacje. Średnia cena Eurosuper 95 w kraju prawdopodobnie wzrośnie ponownie powyżej 4,40 zł/l.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak, BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Polecane