BER wymieni 750 monitorów, z których nigdy nie skorzystano

opublikowano: 16-03-2018, 12:50
aktualizacja: 16-03-2018, 12:51

750 monitorów w budowanym od lat pod Berlinem porcie lotniczym BER trzeba wymienić kosztem ok. 500 tys. EUR.

Monitory trzeba wymienić, bo zakończył się okres ich przydatności do użytku. Choć ich ekrany przez sześć lat były czarne to były podłączone do prądu, co przesądziło o ich wymianie. Rzecznik BER, Hannes Stefan Hönemann powiedział, że nie wszystkie monitory usuwane z portu trafią na śmietnik. 100 trafi do dwóch mniejszych portów: Tegel i Schönefeld. Niemieckie media zastanawiają się, dlaczego BER chce wymieniać monitory od razu jeśli najwcześniejszy termin otwarcia portu to 2020 rok.

Berlin Brandenburg Airport (BER)
Zobacz więcej

Berlin Brandenburg Airport (BER) Klaus-Dietmar Gabbert/dapd/FORUM

W najnowszym biznesplanie dokończenia trwającej od 12 lat budowy portu BER przedstawionym władzom stolicy Niemiec poinformowano, że projekt wymaga jeszcze wkładu 770 mln EUR. Oznacza to, że jego łączny koszt sięgnie 7,3 mld EUR. Kiedy w 2006 roku rozpoczynano budowę portu BER, jego koszt szacowano na 2 mld EUR. Termin oddania portu wyznaczono pierwotnie na 2011 rok, ale potem przekładano wielokrotnie.  Nawet połowa z 770 mln EUR na dokończenie BER ma iść na obsługę długu, który już zaciągnięto na poczet budowy portu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu