Berlin zmusił linie Emirates do podwyżki cen

ONO
opublikowano: 20-11-2009, 11:39

Niemiecki rząd zmusił dubajskie linie lotnicze Emirates do podniesienia cen w klasie biznes – pisze ft.com. Ruch ma  powstrzymać ekspansję bliskowschodniej konkurencji w Europie.

Linie Emirates podały, że zagrożenie wysokimi karami zmusiło je do podniesienia cen przelotów z Niemiec w business class o 20 proc. Jednocześnie uznały politykę Niemiec za niesprawiedliwą, gdyż nie dotyczy wszystkich linii lotniczych. Chcą zgłosić sprawę Komisji Europejskiej. Tymczasem niemieckie linie Lutfhansa zaprzeczyły, że mają jakikolwiek związek z działaniami rządu w Berlinie.

Emirates, największe linie na Bliskim Wschodzie, obsługują obecnie lotniska w Monachium, Dusseldorfie, Hamburgu i Frankfurcie. Lufthansa nieprzychylnie patrzyła na ekspansję, twierdząc, że nie ma porównywalnego dostępu do lotnisk państw Zatoki Perskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane