Berlińska mennica uczciła Currywurst specjalną monetą

opublikowano: 14-01-2019, 15:19

Z okazji 70. rocznicy narodzin Currywurst czyli gorącej kiełbaski z pomidorowym sosem doprawionym curry, berlińska mennica stworzyła specjalną monetę okolicznościową.

Herta Heuwer, urodzona 30 czerwca 1913 roku w Królewcu, od lata 1949 r. prowadziła stoisko z przekąskami w dzielnicy Charlottenburg w Berlinie. 4 września tegoż roku w związku z małym ruchem w interesie, miała czas na eksperymenty.

Po zmieszaniu świeżo pokrojonej papryk, papryki w proszku, pasty pomidorowej i przyprawy powstał sos, który w połączeniu z pokrojoną na kawałki usmażoną kiełbaską najpierw podbił serca Berlińczyków, a następnie stał się jednym z symboli niemieckiej stolicy. Currywurst został wynaleziony.

Oryginalnego Currywurst nie można już dziś zjeść, ponieważ Herta Heuwer zabrała jego tajemnicę ze sobą do grobu. Według Berlin Currywurst Museum co roku w Niemczech konsumuje się 800 milionów kiełbasek Currywurst.

Mennica z okazji jubileuszu wybiła 2500 monet ze słynną kiełbaską i wizerunkiem jej twórczyni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu