Berlusconi promuje ulgi podatkowe na psią karmę

AR, Bloomberg
opublikowano: 13-02-2018, 09:50
aktualizacja: 13-02-2018, 10:08

Darmowe wizyty u weterynarza, ulgi podatkowe na karmę dla zwierząt i dotacje dla osób adoptujących czworonogi – to obietnice wyborcze Sylvio Berlusconiego, byłego premiera Włoch, który był oskarżany m.in. o seks z nieletnią i o korupcję.

Dudu – to biały pudel, z którym Sylvio Berlusconi (twórca parti Forza Italia, właściciel imperium medialnego i jeden z najbogatszych Włochów) ostatnio często pokazuje się publicznie. Polityk, znany z na całym świecie głównie z seksistowskiego zachowania, zabiera go na wywiady do telewizji, podczas których zaczął się promować jako miłośnik czworonogów. Poprawa sytuacji zwierząt domowych i wsparcie dla ich opiekunów stały się elementem nowej kampanii wyborczej jego partii Forza Italia – pisze Bloomberg. 

Sylvio Berlusconi
Zobacz więcej

Sylvio Berlusconi Fot. paz.ca, Flickr [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

4 marca Włosi zdecydują o składzie nowego parlamentu. Berlusconi, uniewinniony w sprawie o seks z nieletnią (co pozwoliło mu uniknąć więzienia), ale skazany w 2013 roku w sprawie o malwersacje finansowe, wciąż nie może kandydować w wyborach ani pełnić żadnej funkcji publicznej. Obecnie pełni jednak funkcję przewodniczącego kampanii wyborczej Forza Italia. Z sondaży wnika, że koalicja tej partii z innymi prawicowymi ugrupowaniami jako jedyna w najbliższych wyborach ma szansę zdobyć większość parlamentarną. 

40 proc. Włochów, jak podkreśla agencja informacyjna, ma w swoim gospodarstwie domowym jakieś zwierzę.

- W ten sposób Berlusconi uderza w czuły punkt - komentuje Raffaella Tenconi z ADA Economics w Londynie, firmy badawczej zajmującej się gospodarką i polityką. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Berlusconi promuje ulgi podatkowe na psią karmę