Berlusconi chce rozszerzyć zakaz alkoholu dla nieletnich

PAP
opublikowano: 19-07-2009, 17:43

Premier Silvio Berlusconi chce, aby wchodzący od poniedziałku w Mediolanie zakaz picia alkoholu przez nieletnich poniżej 16 roku życia rozszerzyć na całe Włochy.

W obliczu narastającego problemu sięgania po alkohol przez dzieci, władze Mediolanu opowiedziały się w piątek za zwalczaniem picia nieletnich.

W wywiadzie opublikowanym w niedzielnym wydaniu "Corriere della Sera" Berlusconi nazwał Mediolan wzorem dla całych Włoch.

"Martwi mnie sposób, w jaki młodzi ludzie używają alkoholu - powiedział włoski przywódca. - Dlatego dobre by było wydanie rozporządzeń przez burmistrzów w całych Włoszech; mieliby moje pełne poparcie."

Mediolan ustanowił grzywnę w wysokości 500 euro za samo posiadanie i spożywanie alkoholu przez młodzież do lat 16 oraz dla tych, którzy alkohol sprzedają nieletnim. O wymierzeniu jej powiadamiani mają być rodzice młodzieży sięgającej po alkohol.

"Dzieci dobrze sobie radzą z przeszkodami, wkraczamy więc z dobrze przemyślanym rozporządzeniem - podała w oświadczeniu burmistrz Mediolanu Letizia Moratti.

W Mediolanie 34 procent 11-latków miało już problemy z alkoholem, a pije go 750 tysięcy nieletnich - podaje oświadczenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane