Berlusconi się wycofał, papiery zyskują

ONO, PAP
opublikowano: 02-10-2013, 14:00

Gabinet Enrico Letty bez kłopotu przetrwał głosowanie o wotum zaufania we włoskim parlamencie. Wszystko przez nagły zwrot Silvio Berluconiego.

W reakcji na zmiany na scenie politycznej, mediolański indeks MIB rośnie, osiągając najwyższy poziom od ponad dwóch lat. Spada też rentowność obligacji 10-letnich. Obecne 4,365 proc. to znów mniej niż rentowność analogicznych papierów z Polski.

Wyświetl galerię [1/2]

Silvio Berlusconi, fot. Bloomberg

Zagrożony poważnym kryzysem politycznym rząd zwycięsko wyszedł z głosowania (za wotum było 235 z 305 posłów), ponieważ Berlusconi dokonał w ostatniej chwili nagłego zwrotu i w obliczu rozłamu w swej partii zaapelował do senatorów o głosowanie za wotum zaufania. Apelem tym całkowicie zaskoczył zarówno swoje własne ugrupowanie, jak i koalicjanta z centrolewicowej Partii Demokratycznej premiera Letty.

Wcześniej duża grupa parlamentarzystów centroprawicy po raz pierwszy w prawie 20-letniej historii istnienia partii Berlusconiego zbuntowała się przeciwko swemu liderowi, który żądał przyspieszonych wyborów i ostro zaatakował centrolewicę za to, że jest do niego "wrogo nastawiona".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Berlusconi się wycofał, papiery zyskują