Bernanke denerwuje Wall Street

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 24-02-2010, 14:56

...tak niewyraźne zachowanie indeksów amerykańskich w handlu elektronicznym komentuje cały świat.

W handlu elektronicznym rośnie mocno – bo o 6,9 proc. – kurs Autodesk. Analitycy Needham & Co. podnieśli zalecenie dla papierów spółki do „kupuj” z „trzymaj”. A wszystko po publikacji wyników kwartalnych lepszych od prognoz . Producent oprogramowania poinformował o wypracowaniu w IV kwartale 30 centów zysku na papier (średnia prognoz analityków 29 centów na akcję). Mocno traci H&R Block, która obniżyła prognozy na br. Nowojorska agencja informacyjna Thomson Reuters zniżkuje lekko przed dzwonkiem po wynikach. Zysk netto w IV kwartale spadł do 182 mln USD, tzn. 21 centów na akcję, z 566 mln USD, czyli 68 centów, przed rokiem. Średnia prognoz analityków oscylowała wokół 44 centów na akcję. Chico's FAS, sprzedawca damskiej odzieży, poinformował o zwiększeniu zysku do 17,5 mln USD, czyli 10 centów na akcję, z 40,5 mln USD straty, tzn. 23 centów na akcję, przed rokiem. Wartość sprzedaży wzrosła do 435,7 mln USD z 373,4 mln USD. Analitycy spodziewali się gorszych rezulatów; ok. 5 centów na papier. To sprawia, że w handlu przedsesyjnym akcje zyskują ponad 1,2 proc.  

„Uwaga całego rynku jest skupiona na Bernanke” – skomentował dla Bloomberga Walter Harecker z Constantina Privatbank zarządzającego ok. 15 mld USD. „Na rynku jest bardzo nerwowo”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane