Bernanke dostarczył inwestorom paliwa

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 20-09-2007, 00:00

Tego można było oczekiwać. Środowe notowania na amerykańskich giełdach przyniosły kontynuację wzrostów wywołanych decyzją o obniżeniu stóp procentowych, jaką dzień wcześniej podjął Fed.

Inwestorzy kupowali akcje mając nadzieję, że obniżenie kosztów długu pozytywnie przełoży się na poprawę kondycji sektora nieruchomości i znajdzie odbicie w wynikach spółek. Budownictwo w USA, przede wszystkim mieszkaniowe, przeżywa wyraźny kryzys, co potwierdziły środowe dane makro. Niższa od prognoz okazała się zarówno sierpniowa liczba rozpoczętych nowych budów domów, jak i liczba wydanych pozwoleń na budowę. Zgodna z szacunkami była natomiast zeszłomiesięczna inflacja w cenach konsumenckich.

W gronie największych blue chipów wzięciem cieszyły się papiery koncernu Alcoa, największego na świecie producenta aluminium, oraz Honeywell International, jednego z liderów wśród międzynarodowych konglomeratów. Pod kreską toczył się z kolei handel walorami większości banków. Słabo zaprezentował się Morgan Stanley, który poinformował o 17-proc. spadku zysku.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu