Bernanke krytykuje członków władz Fed

opublikowano: 29-11-2016, 14:21

Członkowie władz monetarnych Fed powinni powstrzymać się od publicznego omawiania swoich prognoz dotyczących przyszłych działań banku centralnego, powiedział Ben Bernanke, szef Fed w latach 2006-2014.

- Skłonność członków FOMC do publicznego przedstawiania prognoz tego, co zrobi komitet jako całość, nie jest pomocna – napisał Bernanke.

Ben Bernanke
Zobacz więcej

Ben Bernanke Reuters/FORUM

Jego zdaniem, członkowie władz Fed powinni ograniczyć swoje komentarze „do tego, co sami uważają za najlepsze rozwiązanie”.

Obecnie jest 17 członków FOMC, czyli Komitetu Operacji Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej. Wiele głosów z Wall Street wskazuje na trudność z odczytaniem kierunku polityki banku centralnego w związku z licznymi, często sprzecznymi wypowiedziami członków jego władz. Reagując na sygnału z rynku William Dudley, szef Fed w Nowym Jorku mówił wcześniej w tym roku, że „rynek powinien pamiętać iż „niektórzy wypowiadający się przedstawiciele władz Fed są ważniejsi niż inni”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu