Bernanke nie rozruszał rynków akcji

Marek Wierciszewski
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Posiedzenie Fed nie przyniosło oczekiwanych emocji na rynkach akcji. Większość giełd lekko zniżkowała, ale na tle rynku lepiej prezentowały się parkiety azjatyckie. Po czwartym z rzędu, tym razem nieznacznym, wzroście azjatycki indeks MSCI AC Asia Pacific znalazł się na poziomach najwyższych od pięciu miesięcy.

W reakcji na komunikat po wtorkowym posiedzeniu Fed, który podkreślał pogarszające się perspektywy gospodarki i bardziej zdecydowanie zapowiadał możliwość powrotu do skupu większej liczby obligacji, osłabiał się dolar, a ceny złota wzrosły do kolejnych historycznych rekordów. Zapowiedzi te nie zrobiły jednak większego wrażenia na inwestorach z rynku akcji.

Podobny wydźwięk miały też protokoły z posiedzenia Banku Anglii. Dzięki przybliżającej się perspektywie dalszego poluzowania ilościowego spółki z giełdy w Londynie jako jedyne spośród głównych europejskich parkietów drożały pod koniec środowego handlu. Blisko 3 proc. zniżkował w Europie kurs Banco Santander. Nabywcy BZ WBK zaszkodziła "neutralna" rekomendacja Credit Suisse, który wcześniej zalecał przeważanie akcji spółki.

Marek Wierciszewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu