Bernanke nie wyklucza dalszego luzowania polityki pieniężnej

MD, reuters.com
29-09-2011, 08:41

Fed może nadal luzować politykę pieniężną jeśli inflacja lub oczekiwania inflacyjne spadną „zbyt nisko”, powiedział Ben Bernanke, szef amerykańskiego banku centralnego, o czym informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Bernanke wystąpił w środę po raz pierwszy od ogłoszenie przez Fed nowych działań mających na celu utrzymać niski poziom długoterminowych stóp procentowych. Podczas forum zorganizowanego przez Fed z Cleveland zapytano go o komentarz do dostrzegalnego w ostatnim czasie na instrumentach rynkowych spadku oczekiwań inflacyjnych.

- To coś, czemu będziemy się przyglądać bardzo uważnie. Jeśli inflacja spadnie zbyt nisko lub oczekiwania inflacyjne będą zbyt niskie, byłoby to coś co zmusiłoby nas do reakcji, bo nie chcemy deflacji – powiedział Bernanke, cytowany przez Reutersa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, reuters.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Bernanke nie wyklucza dalszego luzowania polityki pieniężnej