Bernanke ujawnił swoje dochody

MD
opublikowano: 21-07-2008, 16:54

Szef Fed Ben Bernanke opublikował w  poniedziałek raport o swojej sytuacji finansowej. Jak można było oczekiwać, nie ma w nim żadnych rewelacji.

Bernanke ma amerykańskiej i kanadyjskie obligacje skarbowe oraz jednostki funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Jego roczne zarobki wynosiły w ubiegłym roku 186,6 tys. USD. W tym roku mają wzrosnąć do 191,3 tys. USD. Największą część dochodu poza wynagrodzeniem szefa Fed Bernanke osiąga z praw autorskich do dwóch podręczników które napisał jako nauczyciel akademicki. Wynosiły one między 50.001 USD a 100.000 USD, jak podane jest w raporcie.

Według prawa szef Fed ani inni członkowie władz Rezerwy Federalnej nie mogą posiadać akcji banków ani jednostek funduszy inwestujących w banki lub inne spółki finansowe. Inwestycje w akcje i fundusze z innych branż są dozwolone.
MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bernanke ujawnił swoje dochody