Bernstein namawia do taktycznego kupowania akcji

opublikowano: 02-03-2020, 13:39

Analitycy Bernstein twierdzą, że pomimo niepewności dotyczącej wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę, inwestorzy powinni kupować przecenione w ostatnim czasie akcje.

W ubiegłym tygodniu amerykański rynek akcji doświadczył największej przeceny od 2008 roku, a trzy główne indeksy znalazły się w obszarze technicznej korekty spadając o ponad 10 proc. od ostatnich maksimów. 

- Wpływ epidemii koronawirusa na wzrost jest w tym momencie nieznany. Ale po tak gwałtownym ruchu, jaki widzieliśmy na koniec ubiegłego tygodnia, nie można siedzieć okrakiem na płocie – głosi raport zespołu analityków, którym kieruje Inigo Fraser-Jenkins. – Czy wierzymy w nasze taktyczne modele, czy nie? Wierzymy, a one sugerują, że emocje inwestorów zaprowadziły ich za daleko… Dlatego opowiadamy się za taktycznym zwiększeniem ekspozycji na akcje – dodaje.

Analitycy Bernstein podkreślają, że to nie „strategiczny” ruch i być może będzie niezbędne dostosowanie pozycji na akcjach jeśli epidemia doprowadzi do recesji.

- Ale do tego czasu, zanim będziemy mieli dobre dane pokazujące pełne znaczenie makroekonomiczne, uważamy, że w taktycznym horyzoncie 1-2 miesięcy właściwy jest zakup akcji na globalnych rynkach w reakcji na spadki z ubiegłego tygodnia – głosi raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane