Best Buy prognozuje niższą sprzedaż z powodu trudności z dostawami

ARŻ
opublikowano: 23-11-2021, 15:01

Czołowa amerykańska sieć elektromarketów, Best Buy, spodziewa się, że w czwartym kwartale, który obejmuje okres świąteczny, przychody ze sprzedaży okażą się niższe niż rok wcześniej ze względu na zakłócenia w łańcuchach dostaw. Akcje spółki zniżkowały w handlu przedrynkowym o ponad 11 proc., pisze Reuters.

Jeden ze sklepów sieci Best Buy w USA
Jeden ze sklepów sieci Best Buy w USA
Fot. Illegitimate Barrister/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Sprzedawca elektroniki użytkowej odnotował wzrost przychodów i zysków podczas pandemii, ponieważ Amerykanie inwestowali w nowy sprzęt w związku z pracą zdalną i potrzebą zapewnienia sobie rozrywki w domu w okresie lockodownów. Od początku bieżącego roku akcje firmy zdrożały o niespełna 40 proc.

W trzecim kwartale 2021 roku ta tendencja nadal się utrzymywała. Best Buy poinformował, że rosła sprzedaż takich produktów jak zestawy kina domowego, urządzenia AGD i smartfony. Zysk netto w okresie od lipca do września wzrósł do 499 mln USD, czyli 2,00 USD na akcję. Rok wcześniej wyniósł 391 mln USD, czyli 1,48 USD na akcję.

Sieć handlowa nie ma jednak optymistycznych prognoz dotyczących sprzedaży w trakcie sezonu świątecznych zakupów. Firma spodziewa się, że zmiana przychodów w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku znajdzie się w przedziale od -2 proc. do +1 proc. w związku z zakłóceniami w łańcuchach dostaw. Jednym z poważniejszych problemów mogą być potencjalne problemy z dostępnością najnowszych modeli konsol do gier PlayStation i Xbox oraz iPhone’ów 13.

Best Buy zdecydował się zwiększyć całoroczną prognozę przychodów do 51,8-52,3 mld USD. Poprzednio zakładał, że wyniosą od 51 do 52 mld USD.

Akcje sieci sklepów z elektroniką zniżkowały w handlu międzysesyjnym na nowojorskiej giełdzie o 11,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane