Betacom wypracował zysk w I półroczu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 20:31

Betacom SA od lipca do końca września tego roku zwiększyła przychody o blisko 80 proc. z 17 mln zł rok wcześniej i miała zysk netto wobec 0,5 mln zł straty netto w podobnym okresie 2004 r. - poinformował PAP prezes Betacomu Mirosław Załęski.

Betacom SA od lipca do końca września tego roku zwiększyła przychody o blisko 80 proc. z 17 mln zł rok wcześniej i miała zysk netto wobec 0,5 mln zł straty netto w podobnym okresie 2004 r. - poinformował PAP prezes Betacomu Mirosław Załęski.

"Po sześciu miesiącach naszego roku obrotowego jesteśmy więc na plusie wobec 2 mln zł straty rok wcześniej" - dodał

W swoim pierwszym kwartale roku obrotowego 2005/2006 Betacom miał 288 tys. zł zysku netto i 24,8 mln zł przychodów, podczas gdy rok wcześniej w porównywalnym okresie zanotował 1,4 mln zł straty netto oraz 11,6 mln zł przychodów.

"Liczymy, że kolejny kwartał, kończący się w grudniu, będzie tradycyjnie najlepszy i w nim, jak i w kolejnym kwartale, w którym spodziewamy się kontynuować pozytywny trend, wykażemy bardzo dobre wyniki" - poinformował Załęski.

"Zakładamy, że w całym roku uda się nam zanotować 100, a może nawet 120 mln zł obrotów, oraz że nasz zysk netto wzrośnie, ale trudno jest mi obecnie określić jak bardzo, gdyż będzie zależał w dużym stopniu od zaawansowania realizacji kontraktów w ostatnich dwóch kwartałach" - dodał.

Przychody Betacomu za cały rok obrotowy 2004/2005 sięgnęły 88,8 mln zł, a zysk netto wyniósł 2,96 mln zł.

Prezes poinformował, że obecnie portfel zamówień Betacomu sięga około 90 mln zł, podczas gdy rok wcześniej w analogicznym okresie był na poziomie 40 mln zł. "Negocjujemy kolejne kontrakty o różnej wartości, od kilku do nawet kilkudziesięciu milionów złotych" - powiedział.

Betacom, który działa od 1995 roku, zajmuje się doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych.

"Prowadzimy rozmowy o przejęciu dwóch podmiotów, zajmujących się świadczeniem usług. Chcielibyśmy przynajmniej jedną transakcję sfinalizować jeszcze do końca tego roku obrotowego" - powiedział.

"Nie planujemy nowej emisji akcji, bo dysponujemy w sumie budżetem kilkunastu milionów złotych na ten cel; są to pozostałe nam jeszcze środki z emisji i zyski z ostatnich dwóch lat" - powiedział prezes. 

Nieco ponad 1 mln zł zysku z ubiegłego roku firma przeznaczy na wypłatę dywidendy w końcu października. Zarząd Betacomu chce co roku przeznaczać 25-35 proc. zysku na dywidendę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane