Bez przełomu w eCardzie

KL
opublikowano: 31-12-2008, 00:00

5 stycznia akcjonariusze zajmą się zmianami w zarządzie. Po raz pierwszy. W kolejce czeka drugie walne — 23 stycznia.

2

5 stycznia akcjonariusze zajmą się zmianami w zarządzie. Po raz pierwszy. W kolejce czeka drugie walne — 23 stycznia.

Pozostający w sporze akcjonariusze eCardu mają się spotkać w pierwszy poniedziałek nowego roku. Głównym tematem obrad ma być zmiana na stanowisku prezesa. Przypomnijmy, że członkowie rady nadzorczej, związanej z akcjonariuszem Smart Capital, zawiesili prezesa Konrada Korobowicza i jako osobę pełniącą obowiązki prezesa wyznaczyli Radosława Sosnowskiego. Drugi udziałowiec, Capital Partners, podpierając się orzeczeniami sądu, stoi na stanowisku, że Konrad Korobowicz nadal jest prezesem.

Walne na 5 stycznia zwołał zarząd związany ze Smart Capital, by ostatecznie odwołać dotychczasowego czy też byłego prezesa (jasności w tej sprawie wciąż nie ma). Zarzucają mu złe zarządzanie spółką. Nie są jednak przekonani, że w poniedziałek uda się sprawę rozstrzygnąć.

— Nie spodziewam się, że to walne będzie decydujące — mówi Radosław Sosnowski.

Walne zwołano w czasie, gdy przedstawiciel Smart Capital — zdaniem drugiej strony konfliktu — nie miał uprawnień do kierowania spółką. Na wszelki wypadek zwołano więc kolejne walne, z tym samym porządkiem obrad — na 23 stycznia.

Obecny układ sił to Smart Capital — 24,28 proc. oraz Capital Partners — 25,37 proc. Przed samym walnym może okazać się jednak, że przewagę ma Capital Partners, który informował niedawno o zamiarze zwiększenia udziału do 33 proc. Wczoraj Smart Capital poinformował, że ma nieco więcej akcji, niż podawał wcześniej, nie wpływa to jednak znacząco na wielkość jego udziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane