Bez reformy podatkowej Wall Street tąpnie za 6 miesięcy

opublikowano: 21-09-2017, 18:59
aktualizacja: 21-09-2017, 19:04

Amerykański rynek akcji jest na tyle przewartościowany, że bez reformy podatkowej czeka go znacząca wyprzedaż, uważa Marc Lasry z towarzystwa Avenue Capital Management.

Indeksy giełdy nowojorskiej śrubują rekordy głównie dzięki zaufaniu inwestorów do Gary’ego Cohna, szefa doradców gospodarczych prezydenta Donalda Trumpa, ocenia Marc Lasry, współzałożyciel Avenue Capital Management. W rozmowie z Bloombergiem specjalista zgadza się z przeważającym na rynku poglądem, że amerykańskie akcje są dowartościowane, a być może nawet przewartościowane. Jednak z drugiej strony wszystko wskazuje, że Gary Cohn utrzyma pozycję i uda mu się doprowadzić do przyjęcia reformy podatkowej. Tymczasem amerykańskie spółki ściągną do USA wypracowane za granicą zyski, dzięki czemu utworzą nowe miejsca pracy w największej gospodarce świata.

- Reforma podatkowa musi zostać przyjęta w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Jeśli tak się nie stanie, inwestorzy przestaną w nią wierzyć – zauważa Marc Lasry, który był gościem Bloomberg Global Business Forum w Nowym Jorku.

Finansista przyznaje, że jego fundusze szukają okazji inwestycyjnych w Brazylii i na azjatyckich rynkach wschodzących (zarówno w akcje, jak i w dług). Pojawiły się one dzięki pogorszeniu dostępu tamtejszych przedsiębiorstw do finansowania. Według niego wciąż także opłaca się inwestować na rynkach europejskich. Jednak przewartościowane są akcje i obligacje korporacyjne w USA, a także obligacje skarbowe w większości krajów poza Ameryką, ocenia Marc Lasry.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bez reformy podatkowej Wall Street tąpnie za 6 miesięcy