Bez rozstrzygnięć

Sebastian Trojanowski Noble Securities
opublikowano: 15-10-2012, 00:00

Komentarz giełdowy

Koniec ubiegłego tygodnia nie przyniósł rozstrzygnięcia na rynkach. Indeks S&P 500 znalazł się w trudnym położeniu, a kurs EUR/USD nie zdołał się wybić powyżej 1,30 USD, co może wskazywać na ponowne umocnienie dolara z początkiem tego tygodnia.

W piątek pozytywnie zaskoczyły dwa najważniejsze odczyty makroekonomiczne. Nieoczekiwanie wzrosła w sierpniu dynamika produkcji przemysłowej i indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan do 83,1 pkt. Wynik ten warto połączyć z indeksem zaufania konsumentów Conference Board, który dwa tygodnie temu wykazał silny wzrost do 70,3 pkt.

Na warszawskim rynku dobre dane nie były w stanie wybićhandlu z impasu. W przypadku indeksu S&P 500 trwała próba utrzymania długoterminowej linii trendu wzrostowego. Niepowodzenie mogłoby wygenerować negatywny sygnał, który przełożyłby się na sytuację na krajowym rynku.

W tym scenariuszu zasadnie można by oczekiwać ruchu do 2280 pkt, co oznaczałoby powrót do długoterminowej konsolidacji. Jest to scenariusz pesymistyczny i mniejszego prawdopodobieństwa. Niepokojący jest brak reakcji na niezłe dane, co może wskazywać na przeszacowanie efektów wrześniowych decyzji banków centralnych. W takim układzie ewentualne słabsze odczyty makroekonomiczne mogłyby bardzo negatywnie wpłynąć na nastroje rynkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Trojanowski Noble Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy