Bez zmian na parach złotówkowych

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 03-10-2017, 16:17

Nieduża zmienność na rynku walutowym wynika z dzisiejszej nieobecności niemieckich inwestorów. Sytuacja techniczna na parach złotówkowych nie uległa w ciągu ostatnich 24 godzin żadnej zmianie.

EUR/PLN

Odbicie na notowaniach EUR/PLN wyhamowało w czwartek rano i od tamtej pory oglądaliśmy korekcyjne cofnięcie. Od początku tygodnia przyjęło ono kształt wąskiej konsolidacji.

Wcześniej, w minionym tygodniu kurs tej pary zdołał naruszyć strefę oporów wyznaczaną przez 38,2% zniesienie sekwencji spadkowej zapoczątkowanej w grudniu ubiegłego roku oraz średnioterminową linię trendu wzrostowego z genezą w grudniu 2015 roku (4,2950-4,31). Z technicznego punktu widzenia jej sforsowanie otwierało drogę do dalszych wzrostów przynajmniej do okolic 4,37. W wyniku oglądanego ostatnio cofnięcia kurs wrócił do wnętrza tej strefy. Technicznym sygnałem zakończenia korekcyjnego odbicia wygenerowanego w połowie maja byłoby jednak dopiero pokonanie linii trendu wzrostowego przebiegającej obecnie na poziomie 4,2350, natomiast potwierdzeniem scenariusza spadkowego w średnim terminie będzie dopiero zejście notowań poniżej tegorocznych minimów na poziomie 4,1516.

USD/PLN

Na notowaniach USD/PLN dynamiczny ruch w górę kontynuowany na początku tygodnia, dzisiaj wyhamował. W minionym tygodniu kurs dotarł do poziomu 23,6% zniesienia sekwencji spadkowej z genezą w grudniu ubiegłego roku i pozytywnie przetestował ten opór (3,69). Następnie strona podażowa podjęła próbę powrotu do wnętrza kanału spadkowego, z której wybiła się na początku zeszłego tygodnia i w obrębie której poruszała się od grudnia 2016 roku. Próba ta zakończyła się niepowodzeniem.Wybicie z tego kanału górą otworzyło drogę do kontynuacji odbicia przynajmniej do poziomu 3,8060 (38,2% zniesienie wspomnianej sekwencji spadkowej oraz odłożona w górę szerokość kanału). Wariant wzrostowy cały czas pozostaje wariantem preferowanym, mimo dzisiejszej zadyszki kursu. Sytuacja techniczna pozostaje niezmieniona.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bez zmian na parach złotówkowych