Bezkrólewie w Bytomiu

KSA
02-07-2010, 00:00

Tomasz Sarapata stracił stanowisko. Rafał Bauer ma pomysł dla spółki, ale odcina się od zarządzania.

Tomasz Sarapata stracił stanowisko. Rafał Bauer ma pomysł dla spółki, ale odcina się od zarządzania.

65-lecie spółki zbiegło się ze sporymi zmianami. Zarząd, który niedawno ogłosił strategię i prognozy finansowe na najbliższe lata, został właśnie bez szefa. Stanowisko prezesa stracił Tomasz Sarapata. Jego następcy na razie nie ma.

— Tomasz Sarapata czuje się zapewne tak, jak ja się czułem dwa lata temu, gdy rezygnowałem z zarządzania Vistulą. Współczuję mu. Kto takiej sytuacji nie przeżył, nie zrozumie nigdy emocji, które towarzyszą zmianom zarządzających po kilku latach pracy. Jakość zmian należy oceniać wyłącznie z perspektywy czasu — mówi Rafał Bauer, od niedawna członek rady nadzorczej Bytomia.

Z odwołanym szefem odzieżowej spółki nie udało nam się wczoraj skontaktować. Podobnie jak z przedstawicielami głównego rozgrywającego w Bytomiu — Investors TFI.

Na rynku spekuluje się, że obecność Rafała Bauera może zwiastować połączenie z jego odzieżowym projektem Rage Age.

— To zupełnie inny projekt. Czy kiedyś dojdzie do jakiejś współpracy? Na rynku nigdy nie mówi się nigdy, ale to mało prawdopodobne — ucina Rafał Bauer.

Na razie ma inny koncept.

— Bytom powinien zrobić to, czego nie zdążyliśmy zrobić w Vistuli, czyli uruchomić kolekcję damską. Ale od strategii jest zarząd — to tylko moja osobista opinia — mówi biznesmen.

Na razie nie wiadomo, czy ten pomysł będzie wdrażany.

— Spółka zgubiła parę lat rozwoju rynku. To jest moment, by coś z tym Bytomiem zrobić. A co — czas pokaże — przyznaje Rafał Bauer.

Inwestorzy zastanawiają się, czy biznesmen — po nieudanej próbie zawojowania Próchnika — poważnie spróbuje szczęścia z Bytomiem.

— Bytom potrzebuje środków na sfinansowanie zmian. Akcjonariusze będą musieli sięgnąć do kieszeni. Zakładam że niebawem powstanie projekt, który będzie warto finansować, a w takiej sytuacji chętnie wezmę udział w nowej emisji — informuje Rafał Bauer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bezkrólewie w Bytomiu