„Beżowa księga Fed”: gospodarka USA rośnie umiarkowanie

opublikowano: 27-11-2019, 20:33

Od października do połowy listopada amerykańska gospodarka rosła umiarkowania, a jej ogólna perspektywa jest pozytywna, głosi tzw. beżowa księga Fed.

Najnowsza „beżowa księga”, czyli opis stanu gospodarki przekazany przez regionalne Fed, została uznana za bardziej optymistyczną niż październikowa kiedy napisano iż gospodarka rozwija się w tempie słabym do umiarkowanego. Od tego czasu rynek akcji bił kolejne rekordy, co odzwierciedlało rosnącą nadzieję na rychłe zawarcie częściowej umowy handlowej USA z Chinami.

Regionalne Fed zauważyły niewielką poprawę we wciąż borykającym się z problemami przemyśle przetwórczym. Dostrzegły także dalszy niedobór wykwalifikowanych pracowników. Trudności ze znalezieniem rąk do pracy powoduje wzrost wynagrodzeń, ale firmy nadal nie są w stanie przerzucić rosnących kosztów na konsumentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA