Beżowa księga Fed: poprawa w gospodarce, tempo wzrostu umiarkowane

opublikowano: 05-06-2019, 20:21

W ostatnich tygodniach trwała ekspansja amerykańskiej gospodarki, a perspektywy biznesu pozostają „pozytywne”, głosi opublikowana w środę tzw. beżowa księga Fed.

Aktywność gospodarcza rosła w „umiarkowanym” tempie od kwietnia do połowy maja. To poprawa w porównaniu z poprzednią „beżową księgą”, w której tempo wzrostu określono jako „niewielkie do umiarkowanego”.

Niemal wszystkie z 12 regionalnych Fed informowały o wzroście, co wskazuje, że dobrze radzą sobie z przeciwnościami w postaci m.in. ceł i braku dostępnych pracowników. Jednocześnie pojawiły się oznaki słabości, ponieważ niektóre regiony wskazały na niepewność powodowaną przez cła, spowolnienie w produkcji i problemy w rolnictwie.

Większość regionalnych Fed zanotowało niewielki lub umiarkowany wzrost liczby miejsc pracy i wynagrodzeń. Presja płacowa pozostaje wciąż „względnie słaba”.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA