„Beżowa księga” Fed: umiarkowana ekspansja gospodarki pod koniec roku

opublikowano: 15-01-2020, 20:25

W okresie ostatnich sześciu tygodni amerykańska gospodarka nadal była w stanie umiarkowanej ekspansji, wynika z tzw. beżowej księgi Fed opublikowanej w środę.

Fed w Richmond i Dallas poinformowały o wyższym niż średni wzroście gospodarczym w końcówce roku. Fed w  Filadelfii, St. Louis i Kansas City informowały, że był on niższy niż zwykle. Oczekiwania regionalnych Fed dotyczące bliskiej przyszłości „pozostały umiarkowanie korzystne”.

Z „beżowej księgi” wynika, że obraz amerykańskiej gospodarki nie zmienił się wyraźnie w ostatnich tygodniach 2019 roku. Aktywność przemysłu była niska, a wzrost gospodarczy napędzali konsumenci. Nowością w raporcie są doniesienia o zwolnieniach w przemyśle, transporcie i sektorze energii. Rynek akcji wciąż jednak jest mocny w całym kraju. Niektóre Fed informowały o trochę szybszym, ale wciąż niewielkim wzroście cen detalicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA