„Beżowa księga” Fed w tonie mniej optymistycznym

opublikowano: 02-03-2016, 20:19

W „beżowej księdze” Fed pojawiły się sygnały wskazujące na mniejszy optymizm w ocenie kondycji amerykańskiej gospodarki.

Żaden z 12 dystryktów Fed, które mają udział w tworzeniu „beżowej księgi”, nie wskazał na wyraźną poprawę warunków w okresie od stycznia do ostatnich dni lutego. Wzrost został określony jako niewielki lub umiarkowany w połowie dystryktów. W poprzednim raporcie było ich dziewięć. Trzy dystrykty oceniły aktywność gospodarczą jako „mieszaną”, a dwa określiły ją jako „płaską”. Fed w  Kansas City informuje o niewielkim spadku aktywności.  

Bloomberg

W „beżowej księdze” nie ma wiele optymizmu. Takie określenie pojawiło się jedynie przy ocenie perspektyw rynku nieruchomości w New Hampshire, czy dilerów aut w Filadelfii. Na wzrost zmienności na rynkach finansowych wskazały Fed z Bostonu, Cleveland i Chicago. Według nich miało to osłabić chęć konsumentów do wydawania pieniędzy. Dwukrotnie w „beżowej księdze” wspominane są obawy o kondycję gospodarki Chin. W wielu dystryktach turystyka wskazywana jest jako „jasny punkt”. W Południowej Dakocie określono sprzedaż w tej branży jako rewelacyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane