Beżowa księga Fed: większość biznesów martwi się cłami

opublikowano: 18-07-2018, 20:08

Szybko rosnąca gospodarka USA jest hamowana przez brak wykwalifikowanych pracowników i rosnące koszty surowców, wynika z tzw. beżowej księgi Fed.

Ton „beżowej” księgi uznano za bardziej optymistyczny niż jeszcze kilka miesięcy temu. W 11 z 12 dystryktów Fed zanotowano „umiarkowane” lub szybsze tempo wzrostu gospodarczego. Monitorowanie działalności gospodarczej pokazało coraz większe problemy wynikające z braku kierowców ciężarówek, a także innych wykwalifikowanych pracowników. Niektóre z nich nie podejmują nowej działalności z powodu tych problemów. Wzrost wynagrodzeń i cen generalnie uznano za umiarkowany. Większość firm wyrażała obawy w związku z cłami wprowadzanymi w USA i u partnerów handlowych w trakcie toczonego konfliktu handlowego. 

- Producenci z przemysłu przetwórczego we wszystkich dystryktach wyrazili obawy dotyczące ceł i w wielu dystryktach notowano wyższe ceny i zakłócenia dostaw tłumaczone nową polityką handlową – głosi „beżowa” księga Fed.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu