Bezpieczeństwo danych w firmie. Zapewnij je z IBM Power10

Parnterem publikacji jest Cloudware Polska, IBM Platinum Business Partner
opublikowano: 20-06-2022, 14:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rozbudowa nowoczesnej struktury informatycznej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów inwestycji do minimum. Rozliczenia zgodne z faktycznym użyciem miejsca na serwerze, a nie za samo jego posiadanie - to propozycja, którą ma dla przedsiębiorstw Cloudware Polska - dostawca rozwiązań IT, IBM Platinum Business Partner.

Serwery IBM Power10 powstały m.in. z myślą o firmach, które gromadzą i przetwarzają dane w chmurach hybrydowych, a więc w takich, które zawierają jednocześnie elementy chmury publicznej oraz prywatnej.

Podmioty korzystające z takich rozwiązań zwykle dysponują danymi wrażliwymi, przechowywanymi w zasobach prywatnych, ale potrzebują też dużej mocy obliczeniowej, która jest dostępna w szybko skalowalnej chmurze publicznej.

Serwery IBM Power10 to rozwiązanie m.in. dla firm działających w sektorze e-commerce, np. dla sklepów internetowych. Chmura hybrydowa pozwala na połączenie chmury publicznej z fizycznym serwerem i wydzieleniu mocy obliczeniowej tylko do użytku danego klienta. Zyskuje on tym samym wydajne środowisko chmurowe do obsługi dużego i zmiennego ruchu oraz bezpieczną odseparowaną przestrzeń, w której przechowywane są dane wrażliwe.

W porównaniu do serwerów poprzedniej generacji, IBM Power10 charakteryzują się znacząco wyższą wydajnością (do 50 proc.) przy zmniejszonym aż o 30 proc. zużyciu energii. Wdrożenie tego rozwiązania daje więc firmie oszczędności w połączeniu z wyższą efektywnością i bezpieczeństwem danych, które są przechowywane w chmurze.

Zobacz najważniejsze korzyści z wdrożenia serwerów IBM Power10:

  • Płynna obsługa w chmurze hybrydowej - pozwala skalować i chronić operacje w chmurze hybrydowej, zmniejszając przestrzeń zajmowaną przez centrum danych.
  • Maksymalna niezawodność przy najdłuższym czasie sprawności - IBM Power jest uznawany przez ITIC za najbardziej niezawodny serwer typu innego niż mainframe przez 13 lat z rzędu.
  • Lider wydajności - w porównaniu z podobnymi systemami x86 na urządzeniach wykonywanych może być 3,2 razy więcej transakcji na sekundę.

Procesor IBM Power10. Tak można przyspieszyć obliczenia

Sercem każdego serwera IBM Power10 jest zaawansowany, niezwykle wydajny procesor IBM Power10 - pierwszy w historii firmy zbudowany przy użyciu technologii procesowej 7 nm (w przypadku modelu Power 9 było to 14 nm).

Każdy procesor IBM Power10 składa się z 18 mld tranzystorów (w porównaniu do 8 mld w IBM Power9), co przekłada się na zwiększoną pojemność.

IBM Power10 to o 57 proc. wydajniejszy procesor niż jego poprzednik. Daje nawet o 80 proc. większą przepustowość i dostępność danych – m.in. dzięki technologii OMI (Open Memory Interface).

Żeby przyspieszyć obliczenia, każdy rdzeń procesora Power10 został wyposażony w cztery silniki MMA (Matrix Math Accelerator), które zapewniają nawet pięciokrotne przyspieszenie wnioskowania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w porównaniu z serwerami poprzedniej generacji. Wszystko to przekłada się na bezkonkurencyjną wydajność i bezpieczeństwo nowych serwerów IBM Power10.

Szybsza enkrypcja danych w IBM Power10

Serwery IBM Power10 zapewniają większe bezpieczeństwo dzięki czterokrotnie szybszej enkrypcji danych niż Power9. Każdy rdzeń Power10 posiada 4 osobne silniki kryptograficzne AES/SHA.

Najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa osiągnięto dzięki przełomowej kryptografii odpornej na ataki. Ponadto nowe serwery wyposażono w oprogramowanie zabezpieczające każdy poziom systemu - od procesora i pamięci aż po oprogramowanie, takie jak system operacyjny, wirtualizator (hypervisor) czy krytyczne aplikacje.

Z punktu widzenia utrzymania ciągłości procesów biznesowych bardzo istotne jest to, że odnajdywanie, izolacja i usuwanie błędów programowych w sprzęcie odbywa się automatycznie, bez konieczności zatrzymania systemu.

W zakresie cyberbezpieczeństwa IBM Power10 są wyjątkowo atrakcyjne dla firm, w których infrastruktura biznesowa i informatyczna mają złożoną i wielopoziomową konstrukcję.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach serwerów IBM Power10?

Wejdź na stronę power10.pl i pobierz e-book: https://power10.pl

Skontaktuj się z ekspertami Cloudware Polska i sprawdź, jak nowoczesna technologia może pomóc w rozwoju potencjału twojej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane