Bezrobocie w UE w czerwcu wyniosło 8,8%, najwyższe nadal w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
02-08-2005, 14:01

Stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu w całej Unii Europejskiej (UE) 8,8%, czyli nie zmieniła się wobec majowego poziomu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w czerwcu na poziomie 8,7%, tyle samo, co w maju.

Stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu w całej Unii Europejskiej (UE) 8,8%, czyli nie zmieniła się wobec majowego poziomu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w czerwcu na poziomie 8,7%, tyle samo, co w maju.

W czerwcu 2004 roku stopa bezrobocia w krajach „25” wynosiła 9,0%, a w strefie euro – 8,9%.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w maju odnotowano w Irlandii (4,3%), Wielkiej Brytanii (4,7% w kwietniu), Danii (4,8%), Holandii (4,8%) i Austrii (5,1%). Najwyższe bezrobocie wciąż było w Polsce (17,6%), na Słowacji (15,4%), w Grecji (9,9% w marcu), a także w Hiszpanii (9,8%), Francji (9,7%) i Niemczech (9,5%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), bezrobocie w Polsce spadło w czerwcu do 18,0% wobec 18,3% w maju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Bezrobocie w UE w czerwcu wyniosło 8,8%, najwyższe nadal w Polsce