BFM z grupy Swarzędza ma kontrakt na 18 mln euro

PRÓCHNIK S.A.
opublikowano: 21-03-2002, 18:09

WARSZAWA (Reuters) - Bialskie Fabryki Mebli, będące spółką zależną Swarzędza, podpisały z niemiecką firmą MCA (Moebel Marketing Agentur GmbH Co) trzyletni kontrakt o wartości 18 milionów dolarów, po sześć milionów euro w skali roku, podał Swarzędz w czwartkowym komunikacie.

"Przedmiotem kontraktu jest produkcja i sprzedaż mebli według wzorów kupującego. (...) Asortyment, wolumen oraz ceny mebli, strony ustalać będą na każdy rok odrębnie" - podano w komunikacie.

BFM współpracuje z MCA od 1998 roku, w nowej umowie zrezygnowano z nierentownych modeli, ale wprowadzono w ich miejsce pięć nowych wyrobów.

"Uwzględniając realizację powyższego kontraktu oraz zawartego wcześniej kontraktu na bieżący rok z firmą Niehoff Sitzmoebel GmbH , struktura sprzedaży BFM kształtować się będzie na poziomie około 50 procent na kraj i 50 procent na eksport" - głosi komunikat.

Na początku marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych złożył do sądu wniosek o upadłość Bialskich Fabryk Mebli (BFM).

Swarzędz kupił BFM w 2000 roku. Spółka miała stanowić jeden z elementów ekspansji grupy na krajowym rynku produkując meble dla średniozamożnej klienteli.

W 2001 roku grupa Swarzędza poniosła 9,9 miliona złotych straty wobec 2,8 miliona złotych zysku rok wcześniej.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PRÓCHNIK S.A.

Polecane