BGK otworzył we Frankfurcie nad Menem swoje przedstawicielstwo

  • PAP
opublikowano: 30-05-2019, 16:40

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) otworzył przedstawicielstwo we Frankfurcie nad Menem - poinformował w czwartek bank. W II połowie 2019 r. BGK planuje otwarcie zagranicznych przedstawicielstw w Londynie i Waszyngtonie.

Bank przekazał, że Frankfurt nad Menem jest drugim po Brukseli miastem, w którym otworzył swoje zagraniczne biuro.

"Siła polskiej gospodarki w dużej mierze zależy od zdolności eksportowych naszych firm, dla których Niemcy to często rynek pierwszego wyboru ze względu na jego bliskość i wielkość. Od naszych sąsiadów rodzime firmy mogą uczyć się jak prowadzić politykę eksportową, a następnie jak wykorzystać to doświadczenie na bardziej odległych i mniej nasyconych rynkach. (...) dzięki stałej obecności BGK w Niemczech wsparcie dla polskich firm będzie jeszcze większe" - powiedziała cytowana w komunikacie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka wskazała, że Niemcy są naszym kluczowym partnerem gospodarczym. "Zarówno dla naszego banku, jak i całej polskiej gospodarki. Rośnie wolumen wymiany handlowej między naszymi krajami i coraz więcej polskich firm otwiera swoje oddziały w Niemczech. Wiele z nich ze znaczącym wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki naszej obecności we Frankfurcie jeszcze bardziej profesjonalnie będziemy wspierać polskie firmy i partnerską współpracę między Polską a Niemcami" - powiedziała cytowana w komunikacie Daszyńska-Muzyczka.

Bank przekazał, że jednym z celów przedstawicielstwa BGK we Frankfurcie jest bliska współpraca z niemieckim odpowiednikiem BGK - bankiem rozwoju Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW): formułowanie wspólnych stanowisk na forum europejskim, współpraca operacyjna oraz wymiana międzybankowych doświadczeń. Dzięki pogłębionej współpracy z KfW, Bank Gospodarstwa Krajowego będzie miał również możliwość budowania bliskich relacji z przedstawicielami regionalnych landowych banków rozwoju.

"Otwarcie naszego przedstawicielstwa pozwoli na bliską i efektywną współpracę z innymi polskimi instytucjami gospodarczymi obecnymi we Frankfurcie – PKO BP Niederlassung Deutschland oraz z Zagranicznym Biurem Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu" – dodała Daszyńska-Muzyczka.

Jak napisano, przedstawicielstwem we Frankfurcie pokieruje dyrektor ds. relacji międzynarodowych Krzysztof Kamola, bankowiec z wieloletnią praktyką zawodową w Polsce i za granicą, w tym w niemieckim sektorze bankowym. Krzysztof Kamola pracuje w BGK od 2004 r., wcześniej przez kilkanaście lat był przedstawicielem banku MHB Mitteleuropaeische Handelsbank AG Deutsch-Polnische Bank w Berlinie, następnie Senior Managerem w centrali Banku we Frankfurcie oraz pracował w Wydziale Protokołu oraz w Departamencie Współpracy z Zagranicą w Banku Handlowym S.A. w Warszawie.

W komunikacie przekazano, że BGK planuje w II połowie 2019 r. otworzyć kolejne zagraniczne przedstawicielstwa: w Londynie oraz Waszyngtonie. "W dalszej perspektywie czasowej bank rozważa także stałą obecność w Nowym Jorku i Singapurze" - napisano.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju. Jest partnerem finansowym wspierającym przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

BGK