BGKN: we wtorek spotkanie architektów z producentami w ramach Mieszkania plus

PAP
opublikowano: 16-03-2018, 15:56
aktualizacja: 16-03-2018, 15:57

We wtorek w ramach programu Mieszkanie plus spotkają się architekci z producentami nowoczesnych technologii - poinformował BGK Nieruchomości. Konferencja organizowana jest w ramach konkursu na Projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego.

Spotkanie zaplanowano w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego o godz. 10. "Udział zapowiedziało ponad stu architektów oraz 32 firmy" - powiedziała rzecznik prasowa BGK Nieruchomości Ewa Syta.

"Konferencja ma być okazją do wymiany podglądów i doświadczeń na temat wykorzystania nowoczesnej prefabrykacji w budownictwie jednorodzinnym" - dodała rzecznik.

Konferencja dotyczy konkursu na opracowanie projektu Modelowego Domu Jednorodzinnego dla programu Mieszkanie Plus. Projektowane w ramach konkursu domy jednorodzinne mają być dostosowane do potrzeb rodziny w modelu dwa plus trzy.

"Celem konkursu jest nie tylko zaprojektowanie funkcjonalnych domów przyjaznych rodzinom, ale także wypracowanie nowatorskich i inteligentnych rozwiązań budowlanych. Jego efektem mają być projekty, które będą trwałe, energooszczędne, estetyczne, ale także szybkie w realizacji i dopuszczające rozwiązania +zrób to sam+" - informował BGKN.

Zwycięzców konkursu mamy poznać 14 maja.

Celem programu Mieszkanie plus jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Trzonem rządowego programu są inwestycje realizowane przez BGK Nieruchomości.

BGKN ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 6 mld zł. Obecne inwestycje realizowane są m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym.

BGKN realizuje inwestycje m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Gdyni, Katowicach, Kępicach.

W Białej Podlaskiej została już opublikowana lista najemców w programie Mieszkanie plus. W tym roku 186 lokali ma być już oddanych do użytku. Wstępne zgłoszenia wpłynęły od blisko 1,3 tys. osób, a 380 z nich pozytywnie przeszło weryfikację czynszową. Chętni na Mieszkanie plus pochodzą głównie z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. wniosków złożyły osoby niezamieszkujące w tym mieście. Opłata za wynajem 50-metrowego lokalu, wraz z mediami to ok. 900 zł.

Z kolei w Jarocinie lokale w Mieszkaniu plus zostały przyznane już w grudniu ub.r. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań w II poł. kwietnia 2018 roku. Całkowity koszt wynajmu 55-metrowego mieszkania, czynsz wyniesie ok. 11-12 zł za m kw. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / BGKN: we wtorek spotkanie architektów z producentami w ramach Mieszkania plus