BGŻ ma na czysto 45 mln zł dzięki mieszkaniom i firmom

PZ
opublikowano: 09-05-2007, 00:00

Opłaciło się postawić na kredyty hipoteczne. Są one motorem zysków Banku Gospodarki Żywnościowej.

Opłaciło się postawić na kredyty hipoteczne. Są one motorem zysków Banku Gospodarki Żywnościowej.

W I kwartale Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ), według nieaudytowanych danych, zarobił na czysto 45,3 mln zł. To o 19 proc. więcej niż przed rokiem.

— Poprawę wyników zawdzięczamy przede wszystkim wyższym dochodom z tytułu odsetek i prowizji oraz rosnącej sprzedaży kredytów — tłumaczy Jacek Bartkiewicz, prezes BGŻ.

Bank rozwija się nieco szybciej niż rynek. Nie bez znaczenia są efekty prowadzonej od wiosny 2006 r. reorganizacji sieci „pod nową strategię”.

Wynik BGŻ z tytułu odsetek wzrósł o 14 proc. i wyniósł 122,2 mln zł, wynik z tytułu prowizji jest lepszy o 21 proc. i wyniósł 49,5 mln zł.

Tylko w I kwartale 2007 r. BGŻ udzielił kredytów mieszkaniowych wartości 420 mln zł (rok wcześniej 240 mln zł). Zadłużenie klientów pożyczających od banku pieniądze na własne mieszkanie wzrosło w końcu marca do blisko 2 mld zł.

Rośnie także wartość portfela kredytów dla przedsiębiorstw. Według stanu na koniec marca 2007 r., należności od niefinansowych podmiotów gospodarczych wyniosły 7,8 mld zł i były o 33 proc. wyższe niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / BGŻ ma na czysto 45 mln zł dzięki mieszkaniom i firmom