BGŻ robił interesy z biznesmenem oszustem - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
22-06-2006, 07:49

Bank BGŻ stracił 240 mln zł na podejrzanych operacjach. Organizator przekrętu Bogusław Nadaj, który wyłudził blisko 28 mln, dostawał od banku prowizję za wskazanie kredytobiorców oszustów - pisze "Życie Warszawy".

Bank BGŻ stracił 240 mln zł na podejrzanych operacjach. Organizator przekrętu Bogusław Nadaj, który wyłudził blisko 28 mln, dostawał od banku prowizję za wskazanie kredytobiorców oszustów - pisze "Życie Warszawy".

Jak to możliwe, że oszust wyłudzający kredyty dostawał pieniądze za wyszukiwanie firm chętnych do wzięcia kredytów? Odpowiedzi na to pytanie szukają teraz śledczy. - Firmy, które Nadaj polecił IV Oddziałowi BGŻ, uczestniczyły później w wyłudzeniach kredytów. Oznacza to, że bank płacił za to, że był okradany - powiedział "ŻW" jeden ze śledczych.

BGŻ nie zawiadomił o popełnieniu przestępstwa przez Nagaja, którego firmy wyciągnęły z banku 28 mln zł.

Kiedy "ŻW" zapytało centralę BGŻ o podejrzane interesy banku z biznesmenem, otrzymało lakoniczną odpowiedź. 

- Nie możemy podać szczegółowych informacji,co do pana Bogusława Nadaja, ponieważ prowadzone jest śledztwo i dla jego dobra nie powinniśmy udzielać takich odpowiedzi. Dodatkowo, obowiązuje nas tajemnica bankowa i nie możemy przekazywać informacji o naszych klientach - stwierdziła Magdalena Paciorek z biura prasowego BGŻ.

Bogusław Nadaj, mało znany biznesmen ze stolicy, od kilku miesięcy ukrywa się w Niemczech. Jest poszukiwany listem gończym. Zdaniem śledczych, to on, w latach 1998-2000, stał za gigantycznym wyłudzeniem pieniędzy z IV Oddziału BGŻ przy ul. Leszno 19. Aferę odkryli policjanci warszawskiego wydziału ekonomicznego CBŚ i prokuratorzy wydziału śledczego prokuratury okręgowej. Dzięki skorumpowanej dyrektor i kilku pracownikom banku Nadaj i kilkunastu innych biznesmenów mogli bez problemów wyciągać z banku kredyty nawet do 5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BGŻ robił interesy z biznesmenem oszustem - prasa