Białe kołnierzyki na deptaku w Krynicy

Partnerem publikacji jest Instytut Wschodni
opublikowano: 23-08-2018, 22:00

Cztery tysiące gości w 10-tysięcznym mieście — tak będzie wyglądać Krynica na początku września, gdy odbędzie się tam już dwudzieste ósme Forum Ekonomiczne

Od 4 do 6 września Krynica znów stanie się polityczną i ekonomiczną stolicą kontynentu. To już tradycja, że pojawiają się tam byli i obecni prezydenci, premierzy oraz wysokiej rangi politycy. Obok nich swoje miejsce znajdują prezesi największych spółek giełdowych, właściciele rosnących start-upów czy kadra menadżerska międzynarodowych korporacji.

Forum z roku na rok ma coraz więcej gości. Podczas zbliżającej się edycji spodziewanych jest ich ponad 4 tysiące. Blisko 40 proc. z nich to osoby z zagranicy. Wielu ważnych panelistów przyjeżdża z Europy Wschodniej czy nawet Kaukazu Południowego. Gruzja to zresztą miejsce, gdzie idee z Krynicy zostały wprowadzone w życie. W maju odbyło się tam pierwsze w historii Forum Ekonomiczne w Tbilisi. Jego gościem był między innymi Andrzej Duda, który docenił wagę tego wydarzenia.

— Jestem dumny, że wzorce, które na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat zostały wypracowane w Polsce, znajdują dziś zastosowane w Gruzji, że to forum odbywa się we współpracy z fundacją organizującą Forum Ekonomiczne w Krynicy — mówił w Tbilisi prezydent RP.

Spośród już zarejestrowanych osób można podać choćby nazwiska: premiera Litwy — Sauliusa Skvernelisa, marszałka Sejmu — Marka Kuchcińskiego, ministrów polskiego rządu: finansów — Teresy Czerwińskiej, pracy, rodziny i polityki socjalnej — Elżbiety Rafalskiej, minister edukacji narodowej — Anny Zalewskiej, wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego — Piotra Glińskiego, ministra zdrowia — Łukasza Szumowskiego, ministra infrastruktury — Andrzeja Adamczyka, ministra środowiska — Henryka Kowalczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej — Marka Gróbarczyka, ministra sportu — Witolda Bańkę, ministra spraw zagranicznych Łotwy — Edgarsa Rinkevicsa, minister pracy i spraw socjalnych — Janę Malacovą, prezesa Rady Mediów Narodowych — Krzysztofa Czabańskiego, prezesa Telewizji Polskiej — Jacka Kurskiego.

— Naszym oczkiem w głowie są oczywiście ci najważniejsi z ważnych. Trudno sobie w ostatnich latach wyobrazić Forum Ekonomiczne bez prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło czy premiera Mateusza Morawieckiego, a także ich odpowiedników z innych krajów. Część z najważniejszych gości jest już zarejestrowana, na część jeszcze czekamy — mówi Piotr Tokarski, szef biura prasowego Forum Ekonomicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Partnerem publikacji jest Instytut Wschodni

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu