Białoruś planuje opłaty za przekraczanie granicy autem

  • PAP
opublikowano: 19-12-2020, 18:10

Minister finansów Białorusi Juryj Seliwerstau powiedział w sobotę, że środki z opłat za przekroczenie granicy samochodem przy wyjeździe z Białorusi będzie można przeznaczyć na dezynfekcję i wyposażenie przejść granicznych. Opłata ta może wynosić około 35 USD.

O pomyśle ściągania takich opłat ministerstwo finansów poinformowało 17 grudnia. Na razie jest to tylko propozycja, o której wiceminister Dźmitryj Kijko mówił na spotkaniu w parlamencie. Według tych planów władze regionalne mogłyby wprowadzić opłaty przy przekraczaniu granicy.

Portal Tut.by podał, że w przypadku samochodu osobowego pobierana byłaby od kierowcy opłata w wysokości 87 rubli białoruskich (około 35 USD).

Wcześniej Tut.by poinformował o decyzji rządu Białorusi o wprowadzeniu od 20 grudnia czasowego zakazu wyjazdu z kraju przez granicę lądową. Ograniczenie to ma być wprowadzone w celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Restrykcje mają objąć zarówno obywateli Białorusi, jak i cudzoziemców, którzy posiadają pozwolenie na pobyt stały lub tymczasowy w tym kraju. Wyjazd do pracy, w celu nauki oraz osób posiadających pozwolenie na pobyt w innym państwie będzie dozwolony nie częściej niż raz na sześć miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane