Białoruś podpisała nowe kontrakty na eksport żywności do Chin

  • PAP
opublikowano: 08-06-2018, 19:22

Białoruskie przedsiębiorstwa rolnicze podpisały w piątek w Chinach kontrakty na dostawy do tego kraju żywności wartej 35 mln dol. – poinformowała agencja BiełTA. Delegacja Białorusi kierowana przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę przebywa z wizytą w Qingdao.

Białoruska „Kompania mięsno-mleczarska” ma w 2018 r. dostarczyć do Chin mleko w proszku o wartości 30 mln dol., a przedsiębiorstwo rolnicze „Dzierżyński” – pierwszą partię drobiu o wartości 5 mln dol.

Białoruś, która większość mięsa i produktów mleczarskich eksportuje do Rosji, poszukuje nowych rynków zbytu. Jest to związane m.in. z wprowadzanymi przez stronę rosyjską ograniczeniami dla białoruskiego eksportu.

Państwowa agencja BiełTA poinformowała również o podpisaniu w piątek wartego 560 mln dol. kontraktu pomiędzy białorusko-brytyjską firmą Unison a chińskim przedsiębiorstwem Zotye International Automobile Trading w sprawie produkcji na terenie Białorusi samochodów elektrycznych. 30 tys. pojazdów ma być wyprodukowanych do 2022 r.

Podpisanie umów z chińskimi kontrahentami odbyło się w ramach wizyty Alaksandra Łukaszenki w Państwie Środka w związku z zaplanowanym udziałem w szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu