Białostocki Instal kupił linię za 1 mln zł

Paweł Mazur
opublikowano: 20-09-2000, 00:00

Białostocki Instal kupił linię za 1 mln zł

Za około 1 mln złotych Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych Instal z Białegostoku zakupiło linię technologiczną do produkcji kanałów wentylacyjnych. Linia składająca się z kombajnu do produkcji kanałów wentylacyjnych oraz urządzenia do cięcia plazmowego pozwoli na produkcję około 100 ton kanałów wentylacyjnych miesięcznie. Jak twierdzi Paweł Świderski, prezes zarządu Instalu, zakup linii jest wstępem do budowy zakładu instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, który kosztem kilku milionów złotych ma powstać w ciągu najbliższego roku.

Białostocki Instal jest jedną z największych firm budowlano- -montażowych w północno- -wschodnim regionie kraju. W 1999 roku inwestorem strategicznym spółki została też białostocka firma budowlana Rodex, która odkupiła od I NFI 60-proc. pakiet akcji Instalu. PM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Białostocki Instal kupił linię za 1 mln zł