Biały Dom chce odciąć Iran od sprzedaży ropy

  • PAP
opublikowano: 26-06-2018, 20:58
aktualizacja: 26-06-2018, 20:59

Biały Dom stoi na stanowisku, że eksport ropy naftowej z Iranu powinien być zredukowany do zera po wejściu w życie amerykańskich sankcji wobec tego kraju - piszą agencje.

Wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu USA (nie ujawnił swojego nazwiska) powiedział, że wszystkie kraje, które obecnie kupują od Iranu ropę, powinny przestać to robić w listopadzie, gdy zaczną obowiązywać amerykańskie sankcje gospodarcze.

"Zamierzamy odciąć Iran od sprzedaży ropy i wstrzymać wszelkie źródła irańskich finansów" - powiedział urzędnik. Dodał, że w przyszłym tygodniu na Bliski Wschód uda się amerykańska delegacja, która będzie mobilizować tamtejsze kraje do wzmożonego wydobycia ropy, tak aby światowe zapotrzebowanie na ten surowiec było w pełni zaspokojone.

8 maja prezydent USA Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu się USA z umowy nuklearnej z Iranem i ponownym wprowadzeniu wszystkich sankcji nałożonych na ten kraj, które obowiązywały przed zawarciem umowy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu