Biały Dom oskarża legendę dziennikarstwa o „sfabrykowanie historii” w książce

opublikowano: 05-09-2018, 06:55

Biały Dom twierdzi, że słynny dziennikarz Bob Woodward sfabrykował historie dotyczące prezydenta Donalda Trumpa, które znalazły się w jego wciąż czekającej na premierę książce „Strach”.

W książce, z którą mogły zapoznać się już m.in. The Washington Post i CNN, najbliżsi współpracownicy Donalda Trumpa wypowiadają się czasami o nim dość niepochlebnie. Szef personelu John Kelly miał nazwać prezydenta USA „idiotą” i „stukniętym”. Kelly oficjalnie jednak temu zaprzecza.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Wikipedia Commons

- Głoszenie, jakobym kiedykolwiek nazwał prezydenta idiotą nie jest prawdą - głosi wydane oświadczenie, w którym podkreślono iż relacje między Kellym i Trumpem są „mocne” i „niezwykle szczere”.

Simon and Schuster, wydawca książki, która ma ukazać się 11 września, podkreśla iż powstała ona w oparciu o  „setki godzin wywiadów ze źródłami z pierwszej ręki, notatki ze spotkań, pliki, dokumenty i osobiste dzienniki”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu