Czytasz dzięki

Biały Dom podwyższył propozycję pakietu pomocy do 1,8 bln USD

opublikowano: 09-10-2020, 19:20

Podczas piątkowych rozmów sekretarza skarbu Stevena Mnuchina z liderką Demokratów z Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, Biały Dom zaproponował przyjęcie pakietu wsparcia gospodarki wartości 1,8 bln USD.

Prezydent Donald Trump ogłosił wcześniej w tym tygodniu przerwanie rozmów z Demokratami dotyczących przyjęcia kolejnego pakietu wsparcia gospodarki. Potem jednak zmienił zdanie i obecnie znów chce się dogadać w tej sprawie.

- Prezydent zatwierdził zmieniony pakiet. Chciałby się dogadać – powiedział doradca ekonomiczny prezydenta Larry Kudlow w telewizji Fox News. – To może być względnie szeroki pakiet, ale nie mogę ujawnić szczegółów – dodał.

Trzy źródła ujawniły Bloombergowi, że Biały Dom podwyższył wartość proponowanego pakietu z 1,6 bln USD do 1,8 bln USD. Demokraci proponują pakiet wartości 2,2 bln USD, który już został przegłosowany przez Izbę Reprezentantów.

Wypowiedź Kudlowa pojawiła się niedługo po tym jak Mitch McConnell, lider Republikanów w kontrolowanym przez nich Senacie, wyraził przekonanie, że pakietu pomocy nie da się uchwalić przed wyborami prezydenckimi 3 listopada. Zwrócił uwagę, że niektórzy z Republikanów nie chcą nowego wsparcia dla gospodarki twierdząc, że wcześniejsze było wystarczające. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane